RG3216P-88R7-B-T1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Vishay
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Upgrade
YAGEO
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
88.7 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG3216
RG3216P-88R7-B-T1
DigiKey Part Number
RG32P88.7BTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG3216P-88R7-B-T1
Description
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG3216P-88R7-B-T1 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)