RG1005V-1780-W-T1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
178 Ohms ±0.05% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG1005V-1780-W-T1
DigiKey Part Number
RG1005V-1780-W-T1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG1005V-1780-W-T1
Description
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG1005V-1780-W-T1 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)