SXT32419EC17-50.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32419EC17-50.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32419EC17-50.000M
Description
CRYSTAL 50.000MHZ 19PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz ±15ppm Crystal 19pF 35 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32419EC17-50.000M Models
Category
Load Capacitance
19pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
50 MHz
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)