SXT32418DA48-22.1184M
DigiKey Part Number
2388-SXT32418DA48-22.1184M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32418DA48-22.1184M
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
22.1184 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32418DA48-22.1184M Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
22.1184 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)