SXT32418DA38-18.432M
DigiKey Part Number
2388-SXT32418DA38-18.432M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32418DA38-18.432M
Description
CRYSTAL 18.432MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz ±20ppm Crystal 18pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32418DA38-18.432M Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
18.432 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)