SXT32412EE48-25.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32412EE48-25.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32412EE48-25.000M
Description
CRYSTAL 25.000MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32412EE48-25.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)