SXO21C3A481-24.000M
DigiKey Part Number
2388-SXO21C3A481-24.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO21C3A481-24.000M
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXO21C3A481-24.000M Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
15mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)