CDRH125/LDNP-330MC
DigiKey Part Number
308-1548-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1548-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1548-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH125/LDNP-330MC
Description
FIXED IND 33UH 2.6A 65 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 2.6 A 65mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDRH125/LDNP-330MC Models
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)