CDRH124NP-470MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 20
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 34
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 1,470
Pulse Electronics
In Stock: 0
Eaton - Electronics Division
47 µH Shielded Inductor 1.9 A 150mOhm Max Nonstandard
CDRH124NP-470MC
DigiKey Part Number
308-1934-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH124NP-470MC
Description
FIXED IND 47UH 1.9A 150 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)