ESDALC6V1W5
DigiKey Part Number
497-7231-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7231-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7231-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDALC6V1W5
Description
TVS DIODE 3VWM SOT3235
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323-5
Category
Power - Peak Pulse
25W
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V