RNF1FTD49R9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
49.9 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF1FTD49R9
DigiKey Part Number
RNF1FTD49R9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF1FTD49R9
Description
RES 49.9 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF1FTD49R9 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)