RNF12FTC93K1
DigiKey Part Number
RNF12FTC93K1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTC93K1
Description
RES 93.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
93.1 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF12FTC93K1 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)