RMCF0201JT220R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RMCF0201JT220R |
Description | RES 220 OHM 5% 1/20W 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RMCF0201JT220R Models |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Series | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Resistance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm) |