TSP-L-0300-103-1%-RH
DigiKey Part Number
905-1081-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSP-L-0300-103-1%-RH
Description
SENSOR LINEAR 300MM CONNECTOR
Detailed Description
Resistive Sensor Linear Position Flexible Membrane - Linear Connector
Linearity
±1%
Series
Resistance
10 kOhms
Packaging
Bulk
Resistance Tolerance
±20%
Termination Style
Connector
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Linear Range
0 ~ 300.00mm (0 ~ 11.81")