TSP-L-0100-103-1%-RLU
DigiKey Part Number
905-TSP-L-0100-103-1%-RLU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSP-L-0100-103-1%-RLU
Description
SENSOR LINEAR 100MM CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Sensor Linear Position Flexible Membrane - Linear Connector
Category
Actuator Type
Flexible Membrane - Linear
Manufacturer
Spectra Symbol
Linearity
±1%
Series
Resistance
10 kOhms
Packaging
Bag
Resistance Tolerance
±20%
Part Status
Active
Mounting Type
Custom
For Measuring
Linear Position
Termination Style
Connector
Technology
Resistive
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Linear Range
0 ~ 100.00mm (0 ~ 3.94")