TSP-L-0025-103-3%-MP
DigiKey Part Number
905-TSP-L-0025-103-3%-MP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSP-L-0025-103-3%-MP
Description
SENSOR LINEAR 25MM PC PIN
Detailed Description
Resistive Sensor Linear Position Flexible Membrane - Linear PC Pin
Linearity
±3%
Series
Resistance
10 kOhms
Packaging
Bag
Resistance Tolerance
±20%
Termination Style
PC Pin
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Linear Range
0 ~ 25.00mm (0 ~ 0.98")