591BG10M0000DGR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
591BG10M0000DGR
DigiKey Part Number
863-591BG10M0000DGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
591BG10M0000DGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
100mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA