549CCAC000112ACG
DigiKey Part Number
863-549CCAC000112ACG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
549CCAC000112ACG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; ANY F
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
127mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
112mA