540EAA100M000CCGR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
540EAA100M000CCGR
DigiKey Part Number
863-540EAA100M000CCGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
540EAA100M000CCGR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
125mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
HCSL
Current - Supply (Disable) (Max)
100mA