540DCC25M0000ACG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
25 MHz XO (Standard) CML Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
6-SMD 5x7
540DCC25M0000ACG
DigiKey Part Number
863-540DCC25M0000ACG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
540DCC25M0000ACG
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
111mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.056" (1.43mm)
Output
CML
Current - Supply (Disable) (Max)
100mA