540BAA156M250ACGR
DigiKey Part Number
863-540BAA156M250ACGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
540BAA156M250ACGR
Description
OSCILLATOR SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
111mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.056" (1.43mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
100mA