540BAA156M250ABGR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
6-SMD 5x7
540BAA156M250ABGR
DigiKey Part Number
336-540BAA156M250ABGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
540BAA156M250ABGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
111mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.056" (1.43mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
100mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V