SIT9501AI-04A1-1810-50.000000E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
50 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9501AI-04A1-1810-50.000000E
DigiKey Part Number
1473-SIT9501AI-04A1-1810-50.000000ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9501AI-04A1-1810-50.000000E
Description
MEMS OSC XO 50MHZ HCSL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
31mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFW (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)