SIT9121AI-1D3-33E19.440000
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-1D3-33E19.440000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-1D3-33E19.440000
Description
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
19.44 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9121AI-1D3-33E19.440000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
69mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA