SIT9121AI-1C2-33E156.250000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 2
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 200
Direct
Renesas Electronics Corporation
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SiTIME TMII programmer | Digi-Key Daily
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 2
SIT9121AI-1C2-33E156.250000T
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-1C2-33E156.250000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-1C2-33E156.250000T
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SIT9121AI-1C2-33E156.250000T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
69mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA