SIT9102AI-243N33E200.00000X
DigiKey Part Number
1473-31116-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31116-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31116-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9102AI-243N33E200.00000X
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9102AI-243N33E200.00000X Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
79mA
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)