SIT9102AI-233N33E100.00000Y
DigiKey Part Number
1473-31114-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31114-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31114-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9102AI-233N33E100.00000Y
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
79mA
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)