SIT9003AIX13-18DO-24.00000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 1,114
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
24 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
SIT9003AIX13-18DO-24.00000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT9003AIX13-18DO-24.00000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9003AIX13-18DO-24.00000Y
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Spread Spectrum Bandwidth
-0.50%, Down Spread
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3.5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
1.8V