SIT9002AC-143N33EQ197.00000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
197 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 2
SIT9002AC-143N33EQ197.00000T
DigiKey Part Number
SIT9002AC-143N33EQ197.00000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9002AC-143N33EQ197.00000T
Description
MEMS OSC XO 197.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
84mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V