SIT8021AC-J3-18S-20.480000
DigiKey Part Number
1473-SIT8021AC-J3-18S-20.480000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8021AC-J3-18S-20.480000
Description
MEMS OSC XO 20.4800MHZ LVCMOS SM
Customer Reference
Detailed Description
20.48 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-UFBGA, CSPBGA
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
130µA
Packaging
Strip
Part Status
Active
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-CSP (1.54x.84)
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
1.3µA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V