SIT8008BI-71-18S-19.200000
DigiKey Part Number
1473-SIT8008BI-71-18S-19.200000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008BI-71-18S-19.200000
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
3.9mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)