SIT5021AI-2BE-33N-48.004800X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
48.0048 MHz TCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
SIT5021AI-2BE-33N-48.004800X
DigiKey Part Number
1473-SIT5021AI-2BE-33N-48.004800XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5021AI-2BE-33N-48.004800X
Description
MEMS OSC XO 48.0048MHZ SMD
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V