SIT3907AI-23-25NH-49.846154T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
49.846154 MHz DCXO LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 1
SIT3907AI-23-25NH-49.846154T
DigiKey Part Number
SIT3907AI-23-25NH-49.846154T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3907AI-23-25NH-49.846154T
Description
MEMS OSC DCXO 49.846154MHZ LVCMO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
34mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V