SIT2024BM-S1-18E-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT2024BM-S1-18E-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT2024BM-S1-18E-25.000000
Description
OSC MEMS XO 25.0000MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable SC-74A, SOT-753
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Type
Supplier Device Package
SOT-23-5
Frequency
Size / Dimension
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
4.5mA