SIT1533AC-H5-DCC-32.768G
DigiKey Part Number
1473-1515-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1515-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1515-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1533AC-H5-DCC-32.768G
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SIT1533AC-H5-DCC-32.768G Models
Category
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
+75ppm
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.2)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)