SIT1533AC-H5-D14-32.768G
DigiKey Part Number
1473-30147-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-30147-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-30147-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1533AC-H5-D14-32.768G
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ NANODRIVE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) NanoDrive™ Oscillator 1.2V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT1533AC-H5-D14-32.768G Models
Category
Frequency Stability
±75ppm
Mfr
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.2)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Output
NanoDrive™
Base Product Number
Voltage - Supply
1.2V ~ 3.63V