SPDL975WM-500-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL975WM-500-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-SPDL975WM-500-2P-TCT-ND - Cut Tape (CT)
595-SPDL975WM-500-2P-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL975WM-500-2P-T
Description
CMC 5MA 2LN 500 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500 Ohms @ 100 MHz 5mA DCR 10Ohm
EDA/CAD Models
SPDL975WM-500-2P-T Models
Category
Current Rating (Max)
5mA
Manufacturer
Signal Transformer
DC Resistance (DCR) (Max)
10Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.374" L x 0.276" W (9.50mm x 7.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.197" (5.00mm)
Impedance @ Frequency
500 Ohms @ 100 MHz