SPDL764WM-225-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL764WM-225-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-SPDL764WM-225-2P-TCT-ND - Cut Tape (CT)
595-SPDL764WM-225-2P-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL764WM-225-2P-T
Description
CMC 5A 2LN 225 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 225 Ohms @ 100 MHz 5A DCR 10Ohm
EDA/CAD Models
SPDL764WM-225-2P-T Models
Category
Current Rating (Max)
5A
Manufacturer
Signal Transformer
DC Resistance (DCR) (Max)
10Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Impedance @ Frequency
225 Ohms @ 100 MHz