LEN01C003120B is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 1
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 30 A 120VAC Coil Chassis Mount
LEN01C003120B
DigiKey Part Number
3473-LEN01C003120B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEN01C003120B
Description
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NO,120V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Contact Rating (Current)
30 A
Manufacturer
Switching Voltage
600VAC - Max
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Coil Voltage
120VAC
Must Operate Voltage
102 VAC