TEM96A-80-80-2.0
DigiKey Part Number
3153-TEM96A-80-80-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEM96A-80-80-2.0
Description
RF EMI ABSORB SHEET 3.15"X3.15"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet - Polymer Resin Conductive 3.150" (80.00mm) X 3.150" (80.00mm) X 0.079" (2.00mm)
Category
Width
3.150" (80.00mm)
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Thickness - Overall
0.079" (2.00mm)
Packaging
Bag
Operating Temperature
-60°C ~ 180°C
Part Status
Active
Adhesive
Conductive
Type
Absorbing Sheet
Material
Polymer Resin
Shape
Square
Shelf Life
120 Months
Length
3.150" (80.00mm)