T-WORK8000-80-80-2.5
DigiKey Part Number
3153-T-WORK8000-80-80-2.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T-WORK8000-80-80-2.5
Description
HIGH THERMAL CONDUCTIVE PAD, 80M
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Purple 80.00mm x 80.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0980" (2.489mm)
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Material
Silicone
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Tray
Color
Purple
Part Status
Active
Thermal Conductivity
15W/m-K
Usage
Thermally Conductive
Shelf Life
120 Months
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
Room Temperature
Outline
80.00mm x 80.00mm