MWSD1005C2N7CTM81
DigiKey Part Number
3442-MWSD1005C2N7CTM81TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWSD1005C2N7CTM81
Description
FIXED IND 2.7NH 1.5A 47 MOHM SMD
Detailed Description
2.7 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 47mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
47mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
28 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
14GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)