MWSA1205S-470MT
DigiKey Part Number
3442-MWSA1205S-470MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
3442-MWSA1205S-470MTCT-ND - Cut Tape (CT)
3442-MWSA1205S-470MTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWSA1205S-470MT
Description
FIXED IND 47UH 3A 130 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 130mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)