HPZ1608U221-R60TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 9,316
Datasheet
Murata Electronics
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 600mA 250mOhm
HPZ1608U221-R60TF
DigiKey Part Number
3442-HPZ1608U221-R60TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPZ1608U221-R60TF
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
600mA
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz