GZ1005D152CTF
DigiKey Part Number
3442-GZ1005D152CTFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3442-GZ1005D152CTFCT-ND - Cut Tape (CT)
3442-GZ1005D152CTFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GZ1005D152CTF
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 100mA 1.15Ohm
Category
Current Rating (Max)
100mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
1.15Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz