PM2260D25VJ
DigiKey Part Number
PM2260D25VJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM2260D25VJ
Description
RELAY SSR 600V 25A PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Contactor SPST-NO (1 Form A) 25 A 48 ~ 600V Chassis Mount Screw Terminal
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PM2260D25VJ Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Output Type
AC, Zero Cross
Manufacturer
Sensata-Crydom
Load Current
25 A
Series
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Packaging
Bulk
Voltage - Load
48 ~ 600V