XVS72BMBN
DigiKey Part Number
4008-XVS72BMBN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XVS72BMBN
Description
BUZZER 24V 69.3MMX72MM DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers 24 V 117 ~ 200mA DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XVS72BMBN Models
Category
Port Location
User Defined
Manufacturer
Schneider Electric
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Series
Approval Agency
CE, UR
Packaging
Box
Ingress Protection
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Part Status
Active
Mounting Type
DIN Rail
Input Type
DC
Size / Dimension
2.728" L x 2.835" W (69.30mm x 72.00mm)
Voltage - Rated
24 V
Height - Seated (Max)
2.835" (72.00mm)
Current - Supply
117 ~ 200mA