NSYCRN43200P
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN43200P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN43200P
Description
ENCLOSURE STL 15.75"L X 11.81"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 15.748" L x 11.811" W (400.00mm x 300.00mm) X 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN43200P Models
Category
Height
7.874" (200.00mm)
Mfr
Area (L x W)
186in² (1200cm²)
Packaging
Bulk
Design
Hinged Door
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Light Gray
Size / Dimension
15.748" L x 11.811" W (400.00mm x 300.00mm)