Image for ZW-18-09-L-T-395-100 is not available
ZW-18-09-L-T-395-100
DigiKey Part Number
612-ZW-18-09-L-T-395-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-18-09-L-T-395-100
Description
CONN BRD STACK .100" 54POS
Detailed Description
54 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-18-09-L-T-395-100 Models
Length - Post (Mating)
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height
0.395" (10.033mm)
Series
Length - Tail
0.100" (2.540mm)
Number of Positions
54
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)