Image for ZW-18-09-G-D-378-236 is not available
ZW-18-09-G-D-378-236
DigiKey Part Number
612-ZW-18-09-G-D-378-236-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-18-09-G-D-378-236
Description
CONN BRD STACK .100" 36POS
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-18-09-G-D-378-236 Models
Length - Post (Mating)
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height
0.378" (9.600mm)
Series
Length - Tail
0.236" (5.994mm)
Number of Positions
36
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)